Strona główna
O firmie
Oferta
Wykonane projekty
Dokumentacja
Wizualizacja
Metodyka pracy
Współpraca
Referencje
Kontakt
 

Światło wokół domu może być efektowną dekoracją wejścia, elewacji, ścieżki i ogrodu, ale co równie ważne to pozwoli nam poczuć się pewniej i bezpieczniej.
Iluminacja obiektów architektonicznych jest stosunkowo nową dziedziną. Umiejętnie oświetlony dom, zyskuje na swej atrakcyjności. Co prawda istnieje już pewien procent ludzi, którzy postanawili zainwestować w iluminacje swej posesji, ale w większości wypadków, jest to przeprowadzone w sposób nieudolny, przypadkowy i wówczas zjawisko iluminacji generuje efekt odwrotny od zamierzonego.

Firma Bur-Bek w swojej ofercie posiada między innymi wykonanie w pełni profesjonalnych iluminacji obiektów w formie zarówno koncepcji, wizualizacji jak i projektu budowlano - wykonawczego z pełnym kosztorysem inwestorskim.

Przykładowe realizacje naszej firmy z zakresie iluminacji obiektów:

 • Budynek mieszkalny

  Dom jest najważniejszym obiektemna terenie. Iluminacja domu polega na podświetleniu najważniejszych (charakterystycznych) elementów (ośw. punktowe), bądź też na zalaniu delikatnym światłem całości (ośw. zalewowe)
    • Droga, ścieżka

  Droga jest drugim co do ważności (po iluminacji domu) obiektem, który należy brać pod uwagę projektując oświetlenie posesji. Jej odpowiednie podświetlenie jest zauważalne spoza terenu, a co najważniejsze, wskazuje gościom szlak komunikacyjny na terenie posesji.
   


 • Roślinność

  Iluminowana roślinność obserwowana z daleka, stwarza niesamowite wrażenia estetyczne, wydaje się, że roślinność nocą odpowiednio oświetlona sprawia jeszcze większe wrażenie niż za dnia
   
 • Akweny wodne
                                 
  Podkreślanie charakterystycznych punktów akwenów wodnych za pomocą światła, znacząco zwiększa walory estetyczne terenu i tak oświetlamy np. spiętrzenia wody (możliwe zastosowanie różnych barw) gdzie czerwona symbolizuje ogień – przypomina płonący płomień a zielona symbolizuje spokój. Jeśli na terenie jest element typu most to umiejętnie podświetlony przedłuża niejako szlaki komunikacyjne, sprawia wrażenie zawieszonego w powietrzu.
   


Wybrane projekty iluminacji:   
Top